دستگاه تصفیه هوا مناسب کدام است؟


اگر شما به دنبال یک محیط سالم و با طراوت اضافی در خانه خود با تصفیه هوا هستید انتخاب تصفیه هوای مناسب برای شما وظیفه دشواری است.

تصفیه کننده هوا با تمام اشکال، اندازه و استفاده از فن آوری های مختلف تولید شده است همه آنها دارای لوازم جانبی و تجهیزات هستند! اما نگران نباشید، ما بخش سخت را برای شما توضیح می دهیم. شما ممکن است از خود بپرسید که یک تصفیه کننده هوا واقعی کدام است و یا چگونه آن را عمل می کند بدانید که آیا شما راه راست را انتخاب کرده اید خواندن این راهنمای خرید به شما کمک خواهد کرد تا با دید بهتری دستگاه تصفیه هوای مناسب خانه خود را بخرید.

انتخاب نوع فیلتر

هر فن آوری فیلتر برای همان هدف است و برای فیلتر هوا از گرد و غبار، گرده، بو، دود و دیگر آلاینده های خطرناک فیلتر مخصوص به خود را نیاز دارد البته، تمیز کردن هوا نیاز به یک تکنولوژی خاص و پنج نوع از فن آوری های تصفیه هوا  دارد که شما می توانید انتخاب کنید.
فیلتر مکانیکی
ژنراتور یون
فیلتراسیون UV
سیستم های تصفیه هوا الکترواستاتیک
سیستم های ترکیبی
یکی از معروف ترین فیلترهای مکانیکی فیلتر HEPA واقعی است که در به دام انداختن ذرات موجود در هوا که ممکن است باعث آسیب و گسترش بیماری شود بسیار موفق است آنها در گرفتن و از بین بردن گرد و غبار، گرد و غبار، گرده، و موی حیوانات خانگی بسیار کارآمد می باشد بهترین کاری که باید به یاد داشته باشید این است که یک مدل واقعی HEPA که برای حذف 99.9٪ آلاینده تضمین شده است استفاده کنید.
در مورد ژنراتور یونی،UV  و روش فیلتراسیون الکترواستاتیک در یک صفحه جداگانه بحث خواهد شد اما آنچه شما همچنین باید بدانید این است که وجود یک پیش فیلتر بهره وری یک دستگاه تصفیه کننده را اضافه می کند آیا قابل شستشو و یا قابل تعویض می باشد آن عمر فیلتر اصلی دستگاه را افزایش می دهد و اگر پیش فیلتر از کربن فعال باشد واحد تمیز کردن هوا در از بین بردن دود و بوها بهتر عمل خواهد کرد.

نرخ تغییر هوا

ACH ( و یا نرخ تغییر هوا در یک ساعت) به شما می گوید که دقیقاً چند بار هوای تمام اتاق را در طول یک ساعت پاک می کند بنابراین، اگر شما یک تصفیه کننده هوای دارای ACH 5 پیدا کردید این بدان معنی است که هوا هر دوازده دقیقه تمیز می شود.
آنچه شما باید بدانید این است که میزان ACH معمولاً به معنی نرخ حداکثر سرعت عمل و حداکثر اندازه اتاق است بنابراین اگر دوست دارید تصفیه کننده هوا شما به صورت آرام عمل کند و نمی خواهید آن با حداکثر سرعت در همه زمان ها عمل کند عاقلانه آن است که همیشه دستگاه را 20 - 40٪ بالاتر از فضای منزل در نظر بگیرید.

اعتبار CADR

انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی توسعه CADR، را به عنوان نرخ تحویل هوای پاک شناخته اند این کمک می کند تا یک پاک کننده هوای بالقوه سریع و کارآمد داشته باشیم این ارقام نشان می دهد که چند واحد فوت مکعب از هوا را می تواند در یک دقیقه فیلتر کند تعداد برای هر کدم از مهم ترین سه دسته غبار، گرده و دود وجود دارد.
شماره های بالاتر فیلترهای تصفیه کننده هوای سریع تر دارند اگر شما یک فضای بزرگ دارید که نیاز به تمیز کردن ثابت هوای دارد سیستم های تصفیه هوایی که رتبه بندی CADR بالاتری دارد را در نظر داشته باشید اگر شما یک تصفیه کننده هوا با اعداد CADR به اندازه کافی بالا را پیدا نکند شما باید همیشه برای دریافت هوا به همان اندازه تمیز و تازه در تمام گوشه و فضای اطاق دستگاه را حرکت دهید.

اندازه ی اتاق

سایز اتاق  در انتخاب پاک کننده هوا مناسب مهم است در نظر گرفتن اندازه خانه یا دفتر کار و اندازه تصفیه کننده هوا لازم است مدل های که مقدار زیادی از فضا اشغال می کنند و همچنین مدل های جمع و جور و قابل حمل وجود دارد.
در حالی که اندازه اتاق مهم است شما همچنین باید در مورد چگونگی تصفیه هوا فکر کنید شما همیشه باید یک مدل است که برای کار در یک فضای کمی بزرگتر از فضای شما ساخته شده است را انتخاب نمایید این به شما تضمین هوا تمیز و تازه را می دهد.

تکنولوژی سنسور و اندیکاتور

این ممکن نیست بسیار مهم باشد اما هنوز هم سودمند است می آید بسیاری از تولید کنندگان تصفیه کننده هوا گام بعدی را در ایجاد تنظیم خودکار سرعت برداشته اند به این معنی که اگر کیفیت هوا پایین اید به منظور تمیز کردن سریع تر هوا به طور خودکار شروع به کار کند.
چیزی مفید دیگر که می تواند به شما در صرفه جویی وقت و پول کمک کند شاخص شناسایی تمیزی فیلتر است که به شما کمک می کند تا زودتر از موعد مقرر فیلتر را تعویض نکنید.